Site içi arama

Genymotion - Eclipse entegrasyonu

20 Ağustos 2014 Çarşamba2yorum

Bir önceki "Genymotion ile Android sanal cihaz kurulumu" başlıklı yazımda Genymotion programını kullanarak sanal cihazların nasıl kurulacağını anlatmıştım.

Bu yazıda da kurduğumuz sanal cihazların Eclipse ile entegrasyonunun nasıl yapılacağını ve projelerimizi oluşturduğumuz sanal cihazlar üzerinde nasıl çalıştıracağımızı anlatacağım.

Eclipse'te Help -> Install New Software... menüsüne gidiyoruz.


Work with: kısmına http://plugins.genymotion.com/eclipse yazıyoruz. Genymobile yanındaki checkbox'ı işaretliyoruz ve Next diyoruz.Daha sonra kurulum işlemini tamamlıyoruz. Eclipse'i yeniden başlatıyoruz. Eclipse yeniden başladığında aşğıdaki resimde işraetlediğim Genymotion simgesi gelmiş oluyor.


Window -> Preferences menüsünden ayarlara gidiyoruz ve aşağıdaki resimde olduğu gibi Genymobile -> Genymotion sekmesine gidiyoruz.

Dosya yolu olarak Genymotion uygulamasının kurulu olduğu dizindeki Genymotion klasörünü seçiyoruz.Projeyi sanal cihazda çalıştırma

Projeyi çalıştırmak için Genymotion iconuna tıklıyoruz. Ardından cihazımızı seçerek Start... diyoruz.


Cihazımız çalıştıktan sonra projemizi çalıştırıyoruz ve cihazlar arasında kurduğumuz sanal cihaz da görünüyor. Cihazı seçip OK butonuna tıkladığımızda projemizi çalıştırmış oluyoruz.+ yorum + 2 yorum

10 Mayıs 2015 11:19

Eclipse'te uygulamayı çalıştıracağım zaman, Run->Run Configurations'a giriyorum. Orada New Configuration belierlerken, Target kısmında Eclipse'in kendi sanal makinası görünüyor ama genymotion'ın sanal makinası görünmüyor. Listede çıkmıyor. Önce genymotion sanal makinayı çalıştırıyorum.

10 Mayıs 2015 11:41

Hallettim. Yazı için teşekkürler. :)

Yorum Gönder
 
Copyright © 2014. Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci Blogu - All Rights Reserved
Proudly powered by Blogger